Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma - Para Kazanma Yolları
Güncel Konular
Yükleniyor...

23 Ocak 2021 Cumartesi

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma

Günümüzde çok kullanılan işletim sistemi olan android ve ios için uygulama yaparak para nasıl kazanabiliriz hiç düşündünüz mü ? Mobil uygulama yaparak sizler de para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için oldukca yöntem var fakat önemli olan emek vermeniz. Sadece kazanmak için yaparsanız belli bir para alırsınız ama emek vererek çalışıp yaparsanız düzenli olarak kazanırsınız. Bu konumda sizlere google play uygulama yapma , mobil uygulama yapma sitesi , android geliştirme konularını anlattım umarım işinize yarayacaktır.

mobil uygulama yaparak para kazanma


Mobil Uygulama Nasıl Yapabilirim ?

Mobil uygulama yapabilmek için yazılım dili bilmeniz yeterlidir. Flutter gibi yazılım dilleri ile uygulama yapabilmeniz mümkün. Fakat yazılım dili bilmiyorsanız ya da öğrenmek için zamanınız yok ise yazılım dili bilmeden nasıl mobil uyuglama yapılır onu da göstereceğim. Ayrıca para kazanmak için sadece yazılım dili bilmek yetmez. Yaratıcılık en önemli unsurdur. Yaratıcı birşey bulursanız insanların ilgisini çekerseniz çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

kodlama bilmeden mobil uygulama yapma


Yazılım Dili Bilmeden Mobil Uygulama Nasıl Yapılır ?

Yazılım dili bilmeden de mobil uyugulama yapmak mümkün. Bunun için bazı siteler ile sürükle bırak ve algoritima mantığı ile uygulamalar yapabilmekteyiz. Appinventor , kodulario gibi platformlar sayesinde algoritma mantığı ile yapabilirsiniz. İnternette bir çok ücretsiz eğitimler bulabilirsiniz. Aynı zamanda yapılmış projeler de bulabilirsiniz. Bu projeleri inceleyerek öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Güzel projeler düşünüp hayata geçirebilirsiniz.

Mobil Uygulamadan Nasıl Para Kazanılır ?

Mobil uygulamalardan para kazanmak için uygulama içine reklam yerleştirmemiz gerekir. Reklamları nerden alabiliriz diye düşünrsek google adsensenin yapmış olduğu mobil uygulamalar için admob reklam servisini kullanabiliriz. Uygulamamızın içine reklamlar yerleştirerek gösterim ve tıklama başına belirli ücretler alarak gelir elde edebiliriz.

mobil uygulamadan para kazanma


Uygulamalara Reklam Nasıl Ekleyebiliriz ?

Kodular io bu yönden daha sağlıklı bir platform. Reklam eklemek oldukca kolay. Yazılım dili biliyorsanız youtubede ufak bir arama ile reklam nasıl ekleyebilirsiniz diye araştırma yaparak bulabilirsiniz. Reklam eklemek fazla zor bir şey değil.

mobil uygulamaya reklam ekleme


Aylık Kaç Tl Kazanabilirim ?

Aylık olarak tahmini gelir söylemek oldukca zor. Bunun sebebi gelen reklamın gösterim ve tıklanma başına vermiş olduğu para değerinin sürekli değişmesidir. Reklamveren kişi veya kurumun ve cpm oranına göre aldığınız değerin para kazanmanızı arttırma veya eksiltme girişiminde bulunmaktadır. Bu yüzden net bir gelir söylenmesi doğru olmaz.

admob ile para kazanmaİşte Sizler İçin Araştırıp Eklemiş Olduğum bazı videolar :


Bizim İçin Sitemizi Arkadaşlarınızla Paylaşın.

Yorum Ekle
Disqus comments
Not
Her gün web sitemizde saat 10'da yeni içerik girilecektir. Takip etmeyi unutma sakın.
Tamam