Medium İle Nasıl Para Kazanılır ? - Para Kazanma Yolları
Güncel Konular
Yükleniyor...

25 Ocak 2021 Pazartesi

Medium İle Nasıl Para Kazanılır ?

Medium bir yazar sitesi olmak üzere kendi bünyesinde oldukca yazar bulunmaktadır. Eskiden twitter'da uzun yazılar gönderilemediği için medium açılmıştı. Fakat günümüzde yazarların ve okuycularının olduğu sosyal bir platform haline geldi. Bu konumuzda medium ile para nasıl kazanılır onu anlatacağım. Umarım konumuz hoşunuza gider.

medium ile para kazanma

Medium'da Nasıl Para Kazanılır ?

Mediuma başlama kararı aldıysanız eğer aklınıza gelecek doğal sorulardan biri de nasıl para kazanılır olucaktır. Medium ile para kazanmak mümkün ve kazanan bir çok insan da bulunmakta. Onlar kazanırken siz niye kazanamayasınız ki. Medium'da reklamlardan para kazanmıyorsunuz peki nerden geliyor bu paralar. Eğer makale yazdıysanız bu makaleleri okuyan kişiler siteye ücretli üyelik gerçekleştirdiği zaman sisteme gelen bu para , kişinin okuduğu yazarlara hediye edilmekte. 

Aslında çok güzel bir mantık değil mi ? Oldukca basit. Ayrıca blogunuzdaki makalelerin ücretli okunmasını da sağlayabiliyorsunuz. Yani biri ücretli üyelik vermeden makalelerinizi okuyamaz. Bu sayede bu yöntem ile insanlar para kazanıyor. Peki kim gelip üye olsun ki diye bilirsiniz ama medium arama sonuçlarında oldukca çok karşılaşılan bir sitedir. Bir çok kişi tarafından kullanılmakta olduğu için yazdığınız makaleler hemen index alıcaktır.

medium yazı yazarak para kazanma

Medium Avantajları Nelerdir ?

Mediumun da kendine göre avantajları vardır. Domain ve hosting ile uğraşmayacağınız gibi sadece üye olarak hemen makale yazmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca yazmış olduğunuz makaleler için sitenin seo ayarlarını yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Makale içi seo yapmanız yeterlidir. Hemen index alır çünkü medium alexa sıralamaları oldukca iyi. Dünya tarafından ziyaretciler gelmekte. 

Para kazanma sistemi de mevcut. Daha ne olsun. Sadece yazınızı yazıp para kazanıyorsunuz. Çok güzel ve kolay bir sistem aslında. Hiç bir ücret vermeden site kurabiliyorsunuz. Yani bütce dostudur. Eğer medium ile para kazanmak istemiyorsanız bile burdan web sitenize hit çekebilirsiniz. Sitenize link verebilir ve popülerliğinizi arttırabilirsiniz.

medium ile nasıl para kazanılır

Medium Dejavantajları Nelerdir ?

Aslında pek bir dejavantajı olduğu söylenemez fakat kendi reklamlarımızı ekleme gibi bir durum olsa daha da güzel olabilir. Onun dışında zaten bize tüm imkanları vermiş. Gerisi sadece makale yazmak. Bu kadar kolay bir sistem için kolaya kaçmak doğru olmaz. O yüzden pek de dejavantajı yok sayılmaz.

Medium'da Öğrenciler Para Kazanabilir Mi?

Evet , herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. Her yaştan bireyler üyelik açıp para kazanabilir. Kendi kitlesini kurabilir ve yönetebilir. Tek yapmanız gereken kendinize bir üyelik açıp yazmış olduğunuz makaleleri yayınlamak.

medium para kazanma


Medium İle Siteme Trafik Sağlayabilir Miyim ?

Aslında bir çok blogger bu yöntemi kullanmakta. Medium ile kolay index aldıkları için makale yazıp kendi sitelerine link veriyorlar. Bu sayede daha çok iş yapıp aynı zamanda kendilerini öne çıkartabiliyorlar. Eğer sizin de açmış olduğunuz herhangi bir kategoride web siteniz var ise sizde kendinizi bu yötem ile büyütebilir ve öne çıkartabilirsiniz.

Bizim İçin Sitemizi Arkadaşlarınızla Paylaşın.

Yorum Ekle
Disqus comments
Not
Her gün web sitemizde saat 10'da yeni içerik girilecektir. Takip etmeyi unutma sakın.
Tamam