Freelance Çalışarak Nasıl Para Kazanılır ? - Para Kazanma Yolları
Güncel Konular
Yükleniyor...

23 Ocak 2021 Cumartesi

Freelance Çalışarak Nasıl Para Kazanılır ?

 Geleceğimizin çalışma yöntemi olacak olan freelance ile oturduğumuz yerden çalışarak para kazanabileceğiz. Bu gün bu konumuzda sizlere türkce olarak nasıl freelance çalışabiliriz ve ben kaç tl kazandım bunu göstereceğim. Merakınızın arttığını düşünüyorum ozaman hemen konuya geçelim.

freelance çalışarak para kazanma

Freelance Nedir ?

Freelance bir kurum üzerinde bağımsız olarak çalışmaktır. Evde çalışma şeklidir. Uzaktan , verilen işleri yerine getirmektir. Freelance olarak çalışmanız için türkiye'de yaygın olarak kullanılan bionluk ve sadeceon gibi freelance siteleri bulunmakta. Tabi dünya çapında çalışanlar da var. Örnek verecek olursak fiverr gibi.

freelance para kazanma

Freelance Olarak Nasıl İşler Yapabiliriz ?

Freelance olarak yapabileceğiniz iş sınırı yoktur. İster freelance tasarımcı olarak çalışabilirsiniz. İster bir seo uzmanı. Hangi alanda yetenekliyseniz o iş üzerinde çalışmanız sizin kalitenizi ve işlerinizi çoğaltacaktır. 

Bu yüzden alanında uzman olduğunuz ya da bilgi topladığınız işler üzerinden ilerlemenizi tavsiye ederim.

evden çalışarak para kazanma


Bionluk Nedir Ve Nasıl Çalışır ?

Bionluk bir freelance sitesidir. Yani müşteri ile alıcının birleşmesini sağlayan bir platform. Bionluk üzerinden kayıt yapmanız için ilk olarak 20 tl gibi bir ücret ödemeniz gerek. Fakat korkmayın bu sadece 1 seferlik verilen bir ücrettir. Daha sonra ise ilk kayıtta sizlere 1000 bicoin vermekte. 

Bu bicoin site içi para demektir. Bu bicoinler ile ilanlarınızı en üst sıralara çıkarabiliyorsunuz. Bu sayede daha çok alıcı bulabiliyorsunuz. Her satış yaptığınızda sistem sizden %20 komisyon kesmekte. Birazdan sizlere nasıl 1 haftada 500 tl kazandığımı ve taktiklerimi anlatacağım. Kısaca sistemin çalışma mantığı budur. Müşteri ile alıcının haberleşmesini sağlar.

bionluk üzerinden para kazanma

Bionlukta Para Kazanmak Mümkün Mü ?

Buna kendimden örnek vermek istiyorum. Kayıt olmadan önce yapamayacağımı ve para kazanamayacağımı düşünüyordum. Fakat öyle bir gün geldi ki canıma tak etti. Bu yüzden kayıt oldum. Malum 20 tl az bir para olsa da günümüzün şartlarında kazanması oldukca zor. 

O paranın bile gözümde kıymeti oldukca büyük. Kayıt olduktan sonra 5-10 arası yapabileceğim ilan açtım. İlk günde bir müşteri geldi ve bana wordpress teması kurabilcek ve düzenlemelerini yapabilecek misiniz diye sordu.

para kazanma yöntemleri


 İlk müşterim olduğu için nasıl konuşacağımı ve iletişim kuracağımı bilmiyordum. Evet dedim ve kendisi bir site attı buna benzer bir tema bulmamı istedi. 

İnternetten araştırarak benzer tema buldum ve kurulum adımını gerçekleştirdim. Hemen ödemeyi yaptı. İlk işim olduğu için oldukca heycanlıydım. Daha sonra yeni müşteriler de geldi ve yavaş yavaş işi çözdüm. Her satış işleminde yeni bir tecerübe kazandım. Eğer siz de freelance çalışmayı merak ediyorsanız kazanmasanız bile denemenizi isterim. Çok değişik ve güzel bir his.

Bionluk Dışında Nerde Para Kazanabilirim ?

Bionluk dışında türkiyede hizmet veren sadeceon platformu bulunmakta. Eğer hedefleriniz büyük ise dünya çapında çalışan freelance sitelerine de bakabilirsiniz. Daha önce de örnek verdiğim gibi fiverr gibi her ülkeden giren büyük bir kitle var. Orda da iş yapabilirsiniz. 

freelance para kazanma yöntemleri


Biraz araştırma ile daha farklı ve büyük siteler de bulabilirsiniz. Benim verdiğim platformlar adını duyurmuş ve sağlam kitlesi olan freelance siteleridir. Tabii ki daha fazla siteler de vardır illahaki.


Bionlukta Kazandığım Para Ne Zaman Gelir ?

Kazanmış olduğunuz para 2 ile 5 gün arasında banka hesabınıza yatmakta. Genellikle iş yaptığınız günden bir sonraki gün içinde hesabınıza direk tanımlanıyor. Zaten gönderim yapıldığında size mail olarak da bilgi veriliyor. Komisyon kesilerek para gönderiliyor. Eğer 60 tl'lik bir iş yaptıysanız 40 tl olarak hesabınıza geçiş yapıyor.

bionluk kazandığım para ne zaman gelir

18 Yaş Altı Freelance Çalışabilir Mi ?

Normalde hayır fakat bir aile büyüğünüzün bilgileri ile kaydolabilirsiniz. Herhangi kötü bir durum yaşamassınız. Bu şekilde 18 yaş altı da çalışabilir tabikii de.

18 yaş altı para kazanma yöntemleri

Freelance Çalışarak Ayda Kaç Tl Kazanabilirim ?

Freelance çalışmanın bir dezavantajı da budur. Aylık ne kadar kazanacağınız belli değil. Ne zaman iş yaparsınız , ne zaman yapamazsınız hiç belli olmaz. Bu yüzden aylık net bir gelir söylemek çok zor. Kalitenize ve iş tekliflerinize bağlı olarak hesaplayacağınız bir iş. Tam olarak bir şey söylemek çok zor.

Freelance Çalışarak Ne Kadar Kazandım Ve Püf Noktalar Nelerdir ?

Yaklaşık olarak 1 haftada 500 tl kazandım. Peki bu parayı nasıl kazandım. Öncelikle sisteme ilk üye olduğunuzda 1000 bicoin para vermekte. Bicoin paralarını hemen harcamayın. Biraz ilan açın 5-15 arası gibi. Gayet kaliteli ve güzel ilanlar açın. Açtığınız ilanların iş yapacağını düşündüğünüzü seçin ve ilanı yukarı çıkartın. Ardından müşteriler gün içinde yazmaya başlayacaktır.

internetten para kazanma yolları


İlan sayınızın 5-15 arası açın dememin sebebi ise müşteriler sizin hesabınıza girdiğinde farklı bir işinizi beğenip onu da alabiliyor. Bu yüzden hesabınızın içerisini bol tutmanızı öneririm. Bir iş yaptığımınız zaman portfolyonuza ekleyin. Portfolyo sayesinde'de hem kaliteniz yükselir hem de bionlukta portfolyolar kısmında öne çıkarsınız ve bu da size müşteri getirebilir.

Müşterilerinizi mutlu ederseniz bidaha sizinle çalışabilir. Bu unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Fakat sizi öne çıkaracak en önemli şey kalitedir.


Bizim İçin Sitemizi Arkadaşlarınızla Paylaşın.

Yorum Ekle
Disqus comments
Not
Her gün web sitemizde saat 10'da yeni içerik girilecektir. Takip etmeyi unutma sakın.
Tamam